spot_img

Znęcał się nad żoną i niemowlakiem. Grozi mi 5 lat

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Policjanci z Pyrzowic zatrzymali 27-latka, który od kilku lat znęcał się nad swoją rodziną. Wczoraj Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach orzekł tymczasowy areszt dla niego. Kolejne miesiące spędzi za kratkami. Za przestępstwo grozić mu może do 5 lat więzienia. 

W czwartek 26 maja 2022 r. Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach zastosował tymczasowy areszt dla, zatrzymanego wcześniej, sprawcy przemocy w rodzinie. 27-letni mężczyzna od 2019 roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i niespełna rocznym dzieckiem.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Do zdarzeń dochodziło w Zendku, w gminie Ożarowice. Policjantów o całej sytuacji powiadomiła pokrzywdzona kobieta. Mundurowi od razu zatrzymali domowego oprawcę i przedstawili mu zarzuty. Za stosowanie przemocy w rodzinie grozi mu do 5 lat więzienia. 

Policjanci apelują:

Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, targa się na własne życie.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Pamiętaj! Aby skutecznie przeciwstawić się agresji, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą przemocy, może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc. Ważne, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii. Mundurowi z troską podchodzą do Państwa problemów. W tych działaniach korzystamy z procedury „Niebieskie Karty”, a w przypadku gdy potwierdzimy, że przemoc ta jest zjawiskiem powtarzającym się, wówczas prowadzimy postępowanie dotyczące przestępstwa znęcania się nad rodziną. Co ważne, każda wiadomość o przemocy przekazana mundurowym zostanie dokładnie sprawdzona i zweryfikowana. Mowa tu o sytuacjach, w których sąsiad, znajomy czy osoba bliska zasygnalizuje, że komuś dzieje się krzywda. W przypadku znęcania i przemocy domowej nie ma znaczenia, czy ofiara i sprawca pozostają spokrewnieni. W świetle uregulowań kodeksowych osobą najbliższą jest nie tylko członek rodziny, ale także np. konkubina/konkubent. A co dzieje się w przypadku, gdy potwierdzi się fakt znęcania nad bliskimi? Sprawcy nie pozostają bezkarni. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Oprawcy mogą trafić za kratki nawet na 5 lat. Prokurator oprócz przedstawienia zarzutów może orzec odpowiednie środki karne.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts