spot_img

Ze słonecznej Hiszpanii aż do Tarnowskich Gór. Taką drogę przejechały dary

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Jak widać pomoc uchodźcom nie zna granic. Dosłownie. Udowadnia to grupka przyjaciół z miasta Bilbao, położonego o ponad 2000 km od Tarnowskich Gór.

Przyjechali po to, by przywieźć dary, ale też zabrać ze sobą uchodźców w drodze powrotnej. Na stronie powiatu dowiadujemy się więcej:

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Skąd Hiszpanie w naszym powiecie? To przyjaciele Polaka urodzonego w Tarnowskich Górach, a mieszkającego obecnie w kraju Basków – należących do związku zawodowego ERNE baskijskiej autonomicznej policji ERTZAINTZA w Bilbao. To oni kilka dni temu postanowili zabrać i dostarczyć pomoc dla ludności Ukraińskiej. Z pomocą kilku kontaktów z polskimi mieszkańcami w Hiszpanii i w Tarnowskich Górach postanowili dostarczyć ową pomoc do powiatowego magazynu Hub Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Przywieźli artykuły higieny, żywność ale też zabawki, koce, obuwie i ubrania, głównie dla dzieci. Oprócz dostarczenia pomocy materialnej, głównym ich celem tego wyjazdu jest zabranie uchodźców do Hiszpanii.

Z pomocą obywatelki Ukrainy, która mieszka w Castro Urdiales w Kantabrii, która kontaktowała się z osobami potrzebującymi transportu i azylu, ich celem jest odbierać około 12 osób z Lublina, Krakowa, Warszawy i Poznania, by docelowo przewieźć je do Hiszpanii.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts