spot_img

Zaprojektuj zieleń w mieście. Zielona Akupunktura: warsztaty!

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Ponad 170 ankiet wypełnili tarnogórzanie wskazując miejsca i rozwiązania dobre dla urządzenia na terenach miejskich tzw. zielonej akupunktury. Teraz czas na spotkania i warsztaty . Na pierwsze zajęcia otwarte pt. „Wspólnie tworzymy Miejską Zieloną Akupunkturę!” zapraszamy 3 października do Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Korczaka 2, drugie odbędzie  się w Szkole Podstawowej nr 15 w Starych Tarnowicach. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 17.00.

– W czasie warsztatów przedstawimy wnioski powzięte po zliczeniu i analizie ankiet, wspólnie zastanowimy się nad konkretnymi, zielonymi  rozwiązaniami – mówią przedstawiciele firmy Arbre Architektura Krajobrazu, która na zlecenie Urzędu Miejskiego zajmuje się opracowaniem koncepcji umiejscowienia dziesięciu punktów akupunktury w Tarnowskich Górach.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Nowe zagospodarowania terenów powstaną w oparciu o pomysły, problemy i potrzeby wskazane przez ankietowanych mieszkańców i uczestników warsztatów, pracowników urzędu i ekspertów. Będą one stanowić podstawę do dalszych prac projektowych. Koncepcje będą poddawane wspólnej analizie i dyskusji.

Organizator warsztatów – firma Arbre Architektura Krajobrazu –  zachęca do wcześniejszych zapisów na adres e-mailowy: tgankieta@gmail.com celem zapewnienia materiałów dla wszystkich uczestników.

UWAGA: W czasie obu spotkań omawiane będą sprawy związane ze Śródmieściem-Centrum, pierwsze skierowane jest dla mieszkańców dzielnic : Lasowice, Osada Jana, Bobrowniki Śląskie-Piekary Rudne i Repty  Śląskie, drugie dla dzielnic takich jak Stare Tarnowice, Opatowicem, Rybna, Sowice, Strzybnica i Pniowiec.

Warsztaty odbędą się:

  • 3.10.2023 (g. 17.00) w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Korczaka 2
  • 4.10.2023 (g.17.00) w budynku Szkoły Podstawowej nr 15 przy ul. Litewska 6

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts