spot_img

Zamawiasz węgiel w Internecie? Nowe metody oszustwa

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Chcesz kupić opał na zimę? Węgiel, pellet? Uważaj na internetowych oszustów. W przeciągu kilku ostatnich dni do tarnogórskiej policji wpłynęły zawiadomienia o oszustwach przy zakupie węgla. W obu przypadkach pokrzywdzeni stracili po kilka tysięcy złotych.

Przestępcy wykorzystują każdą okoliczność. Obok oszustw „na wnuczka”, „na policjanta”, pojawiają się nowe. Tym razem przestępcy wykorzystują sytuację związaną z opałem. Do tarnogórskiej Policji zgłosiły się osoby, które zostały oszukane. 65-letni tarnogórzanin szukał ofert sprzedaży węgla w Internecie. Znalazł firmę, która oferowała każdy rodzaj opału, w tym węgla.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

W oferowanej cenie był już wliczony przywóz. Dostawa miała być zrealizowana w ciągu 10 dni. Z początku wszystko wyglądało, jak powinno. Zamówienie zostało złożone i przelew na wskazany numer konta też został zrealizowany. Od tego momentu firma sprzedająca węgiel nie wysłała żadnego potwierdzenia, numer telefonu był już był nieaktywny, a wiadomości poczty elektronicznej pozostawały bez odpowiedzi.

Pokrzywdzony dopiero wtedy zorientował się, że został oszukany. Natomiast 32-latka z mniejszej miejscowości w powiecie tarnogórskim, została oszukana przez poznanego przez Internet mężczyznę. W tym przypadku pokrzywdzona mogła się nie spodziewać, że zostanie oszukana. Mężczyzna po jakimś czasie znajomości oświadczył, że ma kolegę, który sprzedaje węgiel po okazyjnej cenie.

32-latka zebrała zamówienia od znajomych i wpłaciła pierwszą część należności. Druga część miała być wpłacana kierowcy. Podała adresy do dostawy surowca. Gdy w umówionym dniu towaru nie było, kontakt ze znajomym już był utrudniony. Nie odbierał połączeń i nie odpisywał. Pokrzywdzona wtedy postanowiła zawiadomić policję. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą tarnogórskiej komendy zajmą się teraz odzyskaniem utraconych pieniędzy.

Co możemy zrobić, aby nie stać się ofiarą oszustwa? Przede wszystkim warto korzystać z oficjalnych serwisów. Natomiast na pewno, nie warto ufać każdemu ogłoszeniu w popularnych serwisach sprzedażowych publikowanych w Internecie. Osoby, które zamieszczają tego typu oferty, bardzo często robią to po prostu dla szybkiego zysku. Jeśli uda się im kogoś naciągnąć, zwyczajnie urywają kontakt.

Jeżeli oferta zamieszczona w sieci wydaje się nam wiarygodna, warto zadzwonić do danej firmy i zapytać, czy prowadzi oficjalną stronę internetową ze sprzedażą. Uczciwa firma handlowa udostępni swoje dane.

Ważne!

• Nie wierzmy we wszystko co przeczytamy! Super oferta, zaniżona cena-to sygnały, które mogą świadczyć, że mamy do czynienia z oszustwem. Sprawdzajmy dokładnie każdą taką ofertę.
• Korzystajmy ze sprawdzonych portali sprzedażowych.
• Nie odpowiadajmy na oferty „super okazji”, przesyłane na e-maila. Pod żadnym pozorem nie otwierajmy załączonych w takich wiadomościach linków.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts