spot_img

Zakończmy ten sezon z parą! Święto Pary w Tarnowskich Górach

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Pary na zakończenie sezonu będzie u nas pod dostatkiem!  W sobotę 30 września w Zabytkowej Kopalni Srebra odbędzie się III edycja Święta Pary. Na terenie Skansenu Maszyn Parowych pojawi się około 20 zabytkowych i nadal działających maszyn oraz urządzeń.

Będzie można się przewieźć naszymi miniaturowymi pociągami, zobaczyć, jak maszyny mielą ziarno lub kawę, łupią i rozcinają drewno, gaszą pożary, wożą pasażerów, przewożą towary, budują drogi. Mamy dla Was kilka nowości, a kropką nad „i” będzie tym razem wieczorny spektakl teatralny utrzymany w malowniczej stylistyce steampunk, który połączy styl retro z fantastyką naukową.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

PROGRAM:

11:00 – 19:00 Pokazy kilkudziesięciu maszyn parowych,

Sprzęt zostanie zaprezentowany w strefie Skansenu Maszyn Parowych. Będzie można go dotknąć, uruchomić, a nawet się nimi przejechać. Pokazy odbywają się w trybie ciągłym.

19.30 Teatr Akt – spektakl Poza Czasem

To metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując, doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem pozwala spełnić swe marzenia, stać się na chwilę kimś innym. To moment, w którym możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas. Istotą podróży jest droga, a nie dotarcie do celu.
Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, która łączy styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z energetyczną muzyką składają się na ekspresyjne widowisko.
Reżyseria – Agnieszka Musiałowicz i zespół
Scenografia – Tomasz Musiałowicz, Hektor Werios
Muzyka – Dominik Strycharski / vocal performance oraz inni artyści

od godz. 9:00 zwiedzanie podziemi z listy UNESCO z przewodnikiem

Bilety najlepiej zakupić przez internet na naszej stronie: https://bilety.kopalniasrebra.pl/
W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Ruchu Turystycznego: tel. 32 285 49 96.

Parking przy kopalni będzie dostępny bezpłatnie.

Wydarzenie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zostało dofinansowane ze środków Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach oraz Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Innowacje Godne UNESCO wspiera Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.


Święto Pary to wydarzenie, które promuje technikę parową i kulturę przemysłową na różne sposoby oraz różnymi środkami wyrazu.

Dlaczego akurat u nas?

235 lat temu rozpoczęła się rewolucja przemysłowa Górnego Śląska, a jej serce zabiło po raz pierwszy w Tarnowskich Górach. Dzięki sprowadzonej tu maszynie parowej, wykorzystanej do odwadniania wyrobisk niefunkcjonującej już kopalni kruszców srebra, ołowiu i cynku Fryderyk Tarnawskie Góry zapracowały na stałe miejsce w dziejach rewolucji przemysłowej.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts