spot_img

Z Katowic do przyjaciół z Lwowa wyjechały agregaty prądotwórcze

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Z Katowic do Lwowa wyjechały agregaty prądotwórcze. Pomoc przekazały sąsiadom Katowice, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Gmina Imielin i Tarnowskie Góry.

– Kiedy dostaliśmy pytanie o możliwość wsparcia naszych przyjaciół w taki sposób, nie zastanawialiśmy się ani chwili – mówi Arkadiusz Czech, Burmistrz Tarnowskich Gór dodając, że nasze miasto kupiło średniej wielkości urządzenie o mocy 6,5 KW.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Wartość wszystkich siedmiu przekazanych do Ukrainy agregatów to około 150 tysięcy złotych. Urządzenia odebrali prof. Yurii Malynovsky i prof. Volodymyr Schepitchak z Instytutu Energii i Systemów Kierowania na Politechnice Lwowskiej.

– Na uczelni potrzebny jest prąd. Wszystkie urządzenia i serwery podłączone do systemu go potrzebują. Mamy studentów, którzy studiują stacjonarnie i online. Niektórzy nasi studenci są ze wschodu Ukrainy i są obecnie zakwaterowani w budynkach studenckich i halach sportowych. To dla nas ważne, żeby studenci mogli studiować na różnych kierunkach studiów – powiedział prof. Yurii Malynovsky.

Zdjęcia: Maja Ostrowska-Lindner / W KATOWICACH.eu

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts