spot_img

Współpraca „Mechanika” z firmą Chemet. Praktyka dla uczniów

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

W miniony piątek odbyła się konferencja oraz uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy dyrekcją „Mechanika” oraz Zarządem Grupy Chemet S.A.

Konferencja została poświęcona nowoczesnym technicznym rozwiązaniom stosowanym w firmie Chemet. Wiceprezes firmy Piotr Frycz omówił priorytety i zamierzenia oraz działalność firmy na rynku polskim i francuskim. Dyrektor „Mechanika” Marcin Ślęzak przedstawił kierunki nadzorowanej przez siebie placówki oraz korzyści dla nowych uczniów płynące z rozpoczętej współpracy.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Wicestarosta Powiatu Tarnogórskiego Sebastian Nowak podziękował dyrekcji szkoły oraz szefom Chemetu za zaangażowanie i nowe pomysły. Działania mające na celu pomóc młodzieży w podejmowaniu decyzji w wyborze szkoły, zawodu czy pracy, to dla nas wszystkich priorytety na najbliższe lata – mówił Wicestarosta. Możliwości kształcenia oraz praktyk w liczącej się na rynkach Europy firmie, jest atrakcyjną ofertą edukacyjną dla uczniów, szkoły i pracodawcy.

Następnie przedstawiciele Grupy Chemet podpisali umowę o współpracy z dyrekcją Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Biorący w spotkaniu uczniowie zostali obdarowani upominkami od firmy Chemet S.A.

Po pierwszej części spotkania, które prowadziła pani Wicedyrektor Mirosława Turek-Twardowska, wszyscy obecni udali się na wizytę studyjną do Zamiejscowego Wydziału Produkcji Chemet S.A. Na miejscu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z procesem technologicznym i produkcyjnym tej firmy.

Podsumowując, ta umowa to możliwości nauki zawodu w jednej, z najlepszych szkół technicznych w regionie, z nowoczesnym zapleczem warsztatowym, dydaktycznym i świetnie wyszkoloną kadrą pedagogiczną, przy jednoczesnej możliwości odbycia praktyk w firmie Chemet, a także zdobycia stypendiów dla najlepszych uczniów.

Chemet zapewnia też, że będzie oferował pracę dla wyróżniających się absolwentów oraz udzielał pomocy i wspierał w kolejnych etapach kształcenia i podwyższania kwalifikacji zawodowych.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts