spot_img

Wiózł 14-latkę motocyklem, kiedy samochód wymusił pierwszeństwo. Oboje są w szpitalu

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego obsłużyli w ostatnich dniach trzy wypadki drogowe, w których poszkodowane zostały cztery osoby.

Tarnogórscy śledczy zajmą się teraz wyjaśnieniem dokładnych przyczyn i okoliczności tych zdarzeń. Apelujemy do wszystkich o zdrowy rozsądek na drodze.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek 19 maja około godziny 18.00 na odcinku autostrady A1 w Zbrosławicach. Jak ustalili stróże prawa z Komisariatu Autostradowego Policji, jadący oplem 31-letni tarnogórzanin, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającej go toyoty, za której kierownica podróżował 49-latek z Zabrza, w wyniku czego najechał na jej tył. Kontakt z poprzedzającym samochodem zmusił kierowcę opla do nagłego manewru w lewo, w wyniku czego doprowadził on do zderzenia z ciężarowym manem. Poszkodowany został 40-letni obywatel Ukrainy, który podróżował oplem, siedząc za kierowcą. Z obrażeniami kończyn trafił do szpitala w Zabrzu. Na czas czynności mundurowi wyłączyli z ruchu środkowy i prawy pas jezdni.

Kolejne zdarzenia drogowe miały miejsce w niedzielę. Do pierwszego z nich doszło w Świerklańcu na ulicy Parkowej, gdzie zderzyli się ze sobą dwaj rowerzyści. Jak udało się ustalić policjantom, 69-letni mieszkaniec Bobrownik Będzińskich był wyprzedzany przez 39-letniego mieszkańca Piekar Śląskich. W pewnym momencie, z niewiadomych przyczyn 69-latek z mienił tor jazdy i doprowadził do zderzenia. Na miejscu Załoga Ratownictwa Medycznego udzieliła uczestnikom pomocy i przetransportowała starszego z nich do szpitala. Badanie trzeźwości nie wykazało alkoholu w ich organizmie.

Przed godziną 19.00 na ulicy Bytomskiej w Orzechu doszło do zderzenia samochodu osobowego i motocykla. Mundurowi z tarnogórskiej drogówki przeprowadzili na miejscu wypadku niezbędne czynności i ustalili, że kierujący renault 58-letni mieszkaniec Orzecha, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kawaski, którym podróżował 43-letni mieszkaniec Piekar Śląskich wraz z 14-letnią pasażerką. W ich przypadku pomoc medyczna na miejscu zdarzenia była nie wystarczająca, dlatego obydwoje trafili do szpitala w Piekarach.

Śledczy z wydziału kryminalnego będą teraz wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tych zdarzeń. Przypominamy i apelujemy o zdrowy rozsądek na drodze, aby nie dopuścić do podobnych zdarzeń drogowych.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts