spot_img

Uczniowie z Tarnowskich Gór pojechali odbyli darmowe praktyki we Włoszech

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Uczniowie tarnogórskiej „Sorbony” wrócili z Włoch, gdzie odbywali miesięczne praktyki i staże zawodowe. Tym razem 30 osobowa grupa Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach odbywała praktyki w Reggio Emilia w ramach projektu Erasmus+ „Zawodowcy Tarnogórskiej Sorbony ponad granicami”, a finansowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Jak przedstawiają opiekunowie, a także sami uczniowie, czas praktyk, to także możliwość poznania innej kultury, nawiązania nowych, ciekawych znajomości, a także uzyskania dodatkowego bagażu doświadczenia zawodowego. Przy okazji nauki, wymiany doświadczeń i spotkań z rówieśnikami, praktykanci promowali powiat tarnogórski.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Ważne, że wszystko to odbywa się bez dodatkowych kosztów dla naszych uczniów, a praktyki poza granicami umożliwiają między innymi poznanie innego warsztatu nauki zawodu, kultury, czy też nauki zawodu w ciekawych miejscach i tego mogą im pozazdrościć rówieśnicy – mówi Michał Kos – Kierownik szkolenia praktycznego, koordynator programów europejskich.

Uczniowie odbywali praktyki w takich  zawodach jak fryzjer, mechanik samochodowy i technik pojazdów samochodowych, technik fotografii i multimediów. Praktykanci uczyli się w 15 różnych zakładach, firmach i salonach w Regigio Emilia, Parmie i Modenie.

Podczas miesięcznego pobytu uczniowie swój czas wolny poświęcili na zwiedzanie i poznanie kultury włoskiej. Wspólnie z przewodnikami zwiedzili Wenecję, Mediolan, Parmę z muzeum Ferrari,  a także przepiękne Reggio Emillia z licznymi muzeami i galeriami.

Wszyscy pracodawcy byli bardzo zadowoleni z poziomu wykształcenia naszych uczniów, co zostało potwierdzone wysokimi ocenami uzyskanymi z praktyk zawodowych. Bardzo wysoko oceniono ich zaangażowanie podczas praktyk, ale też przygotowanie zawodowe, posiadaną już wiedzę i kulturę osobistą – podsumowuje Michał Kos.

Wyjazd w całości był bezpłatny dla uczniów  i został sfinansowany w ramach projektu Erasmus+ na który Wieloprofilowy Zespół Szkół pozyskał dofinansowanie.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts