spot_img

To był spokojny weekend. Jednak nie obyło się bez niebezpiecznych sytuacji

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Wzmożone siły policyjnych patroli czuwały nad bezpieczeństwem podróżujących w trakcie minionego długiego weekendu.

Pod względem zdarzeń drogowych możemy uznać, że przebiegł bezpiecznie. Od czwartku do niedzieli odnotowaliśmy 11 wypadków drogowych, w których rannych zostało 11 osób. Na szczęście nikt nie zginął. Ponadto mundurowi Śląskiej Policji zatrzymali 140 nietrzeźwych kierujących.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Za nami kolejny długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Od czwartku do niedzieli wiele osób skorzystało z możliwości bliższych lub dalszych wyjazdów. Nad bezpieczeństwem podróżnych już od środy czuwała większa liczba policyjnych patroli. Mundurowi sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Patrząc na ilość zdarzeń drogowych w ciągu minionych 4 dni, długi weekend możemy uznać za spokojny. W 11 odnotowanych wypadkach drogowych nikt nie zginął, a 11 osób zostało rannych. Obsłużyliśmy także 375 kolizji. Niestety nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą prawo i decydują się na jazdę po alkoholu. W sumie ujawniliśmy ich aż 140, co daje średnio aż 35 pijanych kierujących każdego dnia…

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących!

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts