spot_img

Tężnia solankowa w Parku Repeckim powstanie dzięki Waszym głosom

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Już w przyszłym roku na terenie Parku Repeckiego powstanie pierwsza w naszym mieście tężnia solankowa. Otwarte zostanie także pierwsze w GCR Repty Centrum Leczenia Bólu w oparciu o hiperbarię tlenową.

Czym jest tężnia solankowa? To budowla z drewna i gałęzi tarniny służąca do zwiększania stężenia soli w solance przez jej częściowe odparowanie. Tężnie służyły w przeszłości do uzyskiwania soli kuchennej, obecnie jako potężne inhalatoria w kurortach.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Obie inwestycje to projekty zgłoszone przez Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty” do tegorocznej IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, w którym otrzymały rekordowe wsparcie w skali całego województwa!

– Tężnia Gwarków, zgłoszona do Puli EKO, zdobyła aż 9136 punktów – to rekord wszystkich czterech edycji, który prawie dwukrotnie pobił wynik naszego ubiegłorocznego projektu. Dzięki Waszym głosom, zbudujemy także komorę hiperbaryczną, z której będą mogli skorzystać pacjenci Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji, na co dzień borykający się z chronicznym bólem. Ten pomysł (z Puli REGIO) otrzymał od Was aż 8063 punkty, co także zapewniło mu zwycięstwo. – chwali się Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty”.

– Dziękujemy za tak ogromne wsparcie! Teraz czekamy już tylko na realizację projektów, z których będzie można skorzystać już w przyszłym roku. – dodają.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts