spot_img

Te lodowe monstra potrafią zabić. Kto powinien je usuwać?

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Intensywne opady śniegu sprawiły, że na dachach zalegają całe hałdy, a z rynien i okapów zwisają długie sople. Ostrzegamy, że i jedne, i drugie mogą stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo.

– Usunięcie tego typu zagrożeń jest obowiązkiem właścicieli nieruchomości. Dmuchając na zimne, wzajemnie się ostrzegajmy i spoglądajmy do góry (szczególnie prosimy uczulić na to idące do szkoły dzieci) – informuje KMP w Gliwicach.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Oderwane, spadające z wysokości kilku czy kilkunastu metrów nawisy śnieżne lub sople mogą wyrządzić krzywdę przechodniom, a także uszkodzić mienie. Zróbmy wszystko, aby nie doszło do nieszczęścia!

Przypominamy, że właściciele nieruchomości odpowiadają za wyrządzone szkody nie tylko cywilnie. Gdyby doszło do tragedii, do sprawy włączy się prokurator. To na właścicielach i administratorach ciąży obowiązek usunięcia niebezpieczeństwa, dodajmy – we własnym zakresie.

W najbliższych dniach temperatury mają wzrosnąć, a więc wszystko, co zalega na rynnach i dachach, będzie spadać! Uważajmy!

Fot. Zdzisław Daniec

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts