spot_img

Tarnowskie Góry „lokomotywą rozwoju rynku lokalnego”

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Górny Śląsk coraz częściej obierany jest jako kierunek inwestorów międzynarodowych oraz tuzów rynku nieruchomości. Tarnowskie Góry zajmują 11. miejsce na Śląsku w rankingu „Gmina dobra do życia”. To miasto ze stale rosnącą liczbą mieszkańców, zaliczone przez Polski Instytut Ekonomiczny do tzw. lokomotyw rozwoju rynku lokalnego.

Konferencja Property Forum Śląsk 2022 odbyła się 28.01.2022 r. i miała na celu podjęcie debaty na temat roli naszego województwa w kontekście inwestycji krajowych jak i międzynarodowych. W wydarzeniu uczestniczył m.in. Arkadiusz Czech. Burmistrz Tarnowskich Gór podczas debaty mówił o tym jak ważna jest systematyczność w odbudowywaniu dobrobytu Śląska:

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

– Śląsk był piękny, Śląsk jest piękny. Jest coraz piękniejszy ale trzeba go odkurzać jak mieszkanie. Warstwa kurzu przez lata przykryła to co ładne, pokryła chociażby piękny Bytom zniszczony przez przemysł wydobywczy. Śląsk, a przede wszystkim Tarnowskie Góry, są kolebką przedsiębiorczości. Od jakiegoś czasu odkurzamy i nie mamy czego się wstydzić.

Wspomniał również o dynamicznym rozwoju jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni życiowej. – Choć ruch turystyczny od tamtego czasu gwałtownie nie wzrósł, to stworzyła się ciekawa przestrzeń do życia. Przed kilkunastu laty mieliśmy w mieście może dwie restauracje, dziś jest ich ponad 100. Ponad 70 procent powierzchni objęliśmy też planami zagospodarowania, tu nikt nikogo niczym nie zaskoczy, a to podoba się inwestorom – tłumaczył Arkadiusz Czech.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts