spot_img

Tarnowskie Góry zostały bohaterem filmu? Zobacz jakie miasto grały

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Na Rynku w Tarnowskich Górach kręcono film „Dziennik z wycieczki do Budapesztu”. Za reżyserię odpowiedzialny jest Rafał Kapeliński.

Na podstawie jego zbioru opowiadań (nosi ten sam tytuł co film) powstał scenariusz tej produkcji. Za zdjęcia odpowiada Kacper Fertacz, absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Osią akcji wycieczka 11-letniego Irka, który wraz z mamą jedzie do Budapesztu. Tam czeka na niego pewna niespodzianka.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Tak wyglądają dziś okolice pocieni na tarnogórskim Rynku, na które rano wjechał autobus (oczywiście marki Autosan) będący własnością Okręgowego Związku Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych. Wszystko dzieje się w na przełomie roku 1980 i 1981, a Tarnowskie Góry grają anonimowe miasteczko w Czechosłowacji. Tak w skrócie wygląda plan filmu „Dziennik z wycieczki do Budapesztu”, którego kilka scen kręconych jest dziś w Mieście Gwarków.

Za produkcję filmu odpowiada katowicka firma Domino Film. Poza Tarnowskimi Górami zdjęcia powstają także w: Bytomiu, Zbrosławicach, Świerklańcu, Chechle, Pszczynie, Katowicach, Chałupkach na polsko-czeskiej granicy, Dąbrowie Górniczej.

źródło: UM Tarnowskie Góry

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts