spot_img

Tarnogórskie Święto Drzewa. Mieszkańcu dostali 300 sadzonek

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Blisko 300 sadzonek drzew trafiło w poniedziałek w ręce tarnogórzan w ramach Tarnogórskiego Święta Drzewa. Wśród drzewek były m.in. buki, sosny i świerki.

Jeden z iglaków dzierżyła dziś w ręce pani Iwona, syn dostał Hortensję a mąż Tomek ostrokrzew.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

– Zasadzimy je w ogródku, stawiamy na krzaki, bo na drzewa nie ma już miejsca. Na brak zieleni nie narzekamy – mieszkamy blisko Parku Miejskiego – przyznała rodzina, która przyszła na Rynek z babcią Anią.

Sadzonka Kaliny powędrowała do pani Agnieszki, kolejny świerk do jej córki Poli.
– Nie wiemy jeszcze czy nie podarujemy tego prezentu rodzinie spoza Tarnowskich Gór – zdradziły panie, które – aby dostać sadzonki – przyniosły pod Ratusz elektrośmieci i baterie.

W przyczepie Remondisa znalazły się dzięki tarnogórzanom takie „zabytki” jak magnetowidy, odtwarzacze video, kasetowe „jamniki”, roboty kuchenne, odkurzacze, komputerowe klawiatury, a nawet duży, kineskopowy telewizor.

– Cieszę się, że chciało się Wam tu dzisiaj przyjść  – widać lubicie takie zielone prezenty, a my lubimy je rozdawać – śmiał się  burmistrz Arkadiusz Czech, który wręczył kilka pierwszych sadzonek. Potem pracownikom Wydziału Ochrony Środowiska pomagała m.in. Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza ds. społecznych.

Pani burmistrz dwie hortensje wręczyła pani Klaudii i Tomkowi. Sadzonki krzewów to nie jedyna nowość w ich życiu tej jesieni. Za półtora tygodnia ci młodzi tarnogórzanie spodziewają się córki – Zuzi.
– Będą mnie otaczać same kobiety – śmiał się przyszły tata.

Bez taty, za to z mamą na Rynku stawiły się dziś siostry Hania i Paulina. Do domu poszły z sadzonkami hortensji i krzewuszki.

– Szybko dziewczynki, musimy je jeszcze dziś zasadzić na działce – poganiała córki mam Weronika pozwalając się dziewczynkom pobrudzić.

Z ciężkimi doniczkami nie umiały sobie poradzić 2-letnia Liwia i 4-letni Daniel, którzy na akcję rozdawania sadzonek spóźnili się kilka minut, ale mimo to udało się im je wręczyć – w zamian za suszarkę i starą dmuchawę – dwie sadzonki buka, jednego z najbardziej tarnogórskich drzew. Dlaczego tarnogórskich? Bo dorodne buki porastają cały Rezerwat Segiet i Park Repecki.

– Będą się lubiły z jabłonkami Pięknej z Rept, które udało się nam wylosować już dwa razy! –  cieszyła się Alicja, mama maluchów. Pełna radości, że ponownie trafiło im się takie szczęście.

Tarnogórskie Święto Drzewa nie jest jednorazową akcją w naszym mieście. W tym roku miasto Tarnowskie Góry posadziło już 1065 drzew, kolejnych 200 to jabłonie z gatunku „Piękna z Rept” rozdawane na wiosnę. Planujemy jeszcze nasadzenie co najmniej 200 kolejnych drzew!

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts