spot_img

Tańszy węgiel. Złożyłeś wniosek? Zobacz jakie są kolejne kroki

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Jeśli złożyłeś w tarnogórskim Urzędzie Miejskim wniosek o zakup węgla po preferencyjnej cenie, sprawdź, co teraz będzie się działo.

Wnioski o zakup 1,5 tony ekogroszku lub orzecha po preferencyjnej cenie można było składać w tarnogórskim Urzędzie Miejskim do 20 listopada. Przypominamy, że uprawnione do takiego zakupu są gospodarstwa domowe, które

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)
  • spełniają kryteria uprawniające do otrzymania dodatku węglowego, czyli posiadają piec wpisany do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (po złożeniu wniosków będą to sprawdzali urzędnicy),
  • nie kupiły wcześniej węgla na sezon grzewczy 2022/2023 w cenie niższej niż 2 tys. zł za tonę, niezależnie od miejsca jego zakupu (np. PGG, PGE, Węglokoks, skład węglowy).

UWAGA! Wnioski o kolejne 1,5 tony będziemy przyjmować po 1 stycznia 2023 r.

Co dzieje się teraz?

Wnioski są teraz weryfikowane według kolejności wpływu. Urzędnicy sprawdzają, czy są tam wszystkie potrzebne informacje, czy nie ma błędów i czy wnioskodawca jest uprawniony do otrzymania dodatku węglowego, czyli posiada piec wpisany do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

W przypadku błędów we wniosku pracownik UM kontaktuje się z wnioskodawcą, by je poprawił. Dzwoni na numer telefonu podany we wniosku.

Jeśli z wniosku będzie wynikać, że wnioskodawcy nie przysługuje prawo do zakupu preferencyjnego węgla, pracownik UM przekaże mu taką informację telefonicznie, mailem lub listownie.

Jeśli wniosek zostanie zweryfikowany pomyślnie, osoba z Urzędu skontaktuje się z wnioskodawcą, by potwierdzić poprawność wniosku. Przekaże też informacje:

  • o terminie zakupu węgla we wskazanym punkcie (będzie na to kilka dni),
  • adres składu węgla.

Jakie opłaty ponosi wnioskodawca?

Koszt węgla to 1900 zł brutto za tonę. UWAGA! Ta cena nie obejmuje kosztów transportu węgla ze składu wskazanego przez miasto do gospodarstwa domowego.

Transport węgla niezależne od odległości kosztuje: 30 zł za węgiel o wadze do 1 tony, 45 zł za 1,5 tony.

Uwaga! Cena nie obejmuje wniesienia węgla do miejsca składowania. Firma nie kruszy węgla.

Można też zamówić własny transport.

Workowanie we wskazanym przez miasto składzie kosztuje 120 zł za 1 tonę.

Gdzie i jak płacić za węgiel, transport, workowanie?

Za węgiel, transport, workowanie płaci się kartą lub gotówką w składzie węgla.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts