spot_img

Szpital posłuży jako punkt zakwaterowania dla uchodźców

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Na terenie powiatu powstał kolejny punkt zakwaterowania dla uchodźców. Tym razem na takie miejsce przystosowany został obiekt, który do niedawna funkcjonował jako szpital tymczasowy.

Wczoraj, podczas oficjalnego otwarcia punktu, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek podziękował staroście Krystynie Kosmali oraz przedstawicielom GTL Airport oraz Węglokoks za szybką i sprawną realizację przedsięwzięcia związanego z przekształceniem szpitala na pomieszczenia dla uchodźców. Będący na miejscu przedstawiciel zarządu powiatu Stanisław Torbus podziękował wszystkim zaangażowanym w utworzenie tego miejsca.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

„Pyrzuś”, bo taką nazwę przyjął punkt, to nowoczesny i dobrze wyposażony obiekt, który powstał w Pyrzowicach, przy lotnisku MPL Katowice-Pyrzowice. Powstał on w miejscu, gdzie do marca funkcjonował tymczasowy szpital.

Obiekt został w całości przystosowany do przyjęcia uchodźców, a dzięki obrazom wypożyczonym z Zespołu Szkół Artystyczno- Projektowych w Tarnowskich Górach, specjalnie dobranym, kolorowym zasłonkom, kwiatom i wielu innym detalom, obiekt zyskał przytulniejsze wnętrze. Jest tutaj także pokój zabaw, dostęp do telewizji, jadalnia i aneks kuchenny.

Dodatkowo osoby znajdujące tutaj schronienie, na miejscu mogą skorzystać z oferty przedstawiciela telefonii komórkowej, oferujące karty prepaid z darmowym, miesięcznym dostępem do Internetu, a także możliwością wykonywania połączeń do Ukrainy za darmo.

Miejsce przygotowane jest na blisko 140 osób, a obecnie zajmowane jest już przez ponad 20 osób.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts