spot_img

Spotkanie z Krzysztofem Wielickim legendarnym zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Na spotkanie z legendarnym zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum zapraszamy w czwartek, 25 maja. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00 w Tarnogórskim Centrum Kultury, poprowadzi je Paweł Kobyliński. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasie TCK.

Krzysztof Wielicki zasłynął swoimi sukcesami we wspinaczce wysokogórskiej nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zamiłowanie do gór odkrył w młodości jako harcerz. Z czasem wspinaczka okazała się dla niego pasją na całe życie.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Sukcesy Wielickiego można by długo wymieniać. Wszedł na trzy spośród czterech najwyższych szczytów świata. W 1980 roku był członkiem wyprawy na Mount Everest, która jako pierwsza zdobyła ośmiotysięcznik zimą. Jest również pierwszym zimowym zdobywcą Kanczendzongi i Lhotse. Podczas samotnych wypraw zdobył Broad Peak, Gaszerbrum II i Nanga Parbat. Wielokrotnie uczestniczył w wyprawach na K2.

Wielicki wciąż pozostaje aktywny. W 2018 koordynował słynną akcję ratunkową na Nanga Parbat, w której uratowano Francuzkę Elisabeth Revol. W roku 2019 otrzymał Złoty Czekan za całokształt osiągnięć górskich. Jest członkiem The Explorers Club, klubu zorientowanego na promocję i zgłębianie tematu eksploracji.

Krzysztof Wielicki na tle skał. Z dużym plecakiem i w sportowej kurtce.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts