spot_img

Alejki w Parku Repeckim będą oświetlone. Poprawi się bezpieczeństwo!

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Po ubiegłorocznym wykonaniu asfaltowej nakładki na ścieżce pieszo-rowerowej w Parku Repeckim przyszedł czas na instalację na trasie do Sztolni Czarnego Pstrąga (i nie tylko tam) oświetlenia.

Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy w przyszłym tygodniu wykonawcy zostanie przekazany plac budowy pod instalację 44 nowych i wymianę 14 starych latarni na trasie od ulicy Repeckiej przez Szyb Sylwester i Ewa oraz pomiędzy bramą główną a rondem z drugiej strony Parku.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Nowe oświetlenie, które poprowadzi turystów do Sztolni, będzie podwójnie energooszczędne: będzie ledowe i inteligentne, czyli włączać będzie się tylko wtedy, kiedy na trasie pojawi się ludzie.

Prace instalacyjne, które mają porwać do końca listopada, będą – z uwagi na dobro rosnących przy ścieżce drzew i ich korzeni – wykonane metodą bezwykopową. Wszystkie kable poprowadzone będą za pomocą odwiertów.

Przy okazji instalacji kabla do oświetlenia nowa sieć położona zostanie także na trasie do zabudowań Sztolni.

—————–

Projekt  pn: „Budowa oświetlenia na terenie parku położonego w Reptach Śląskich cz. I,II i IV”, realizowany jest przy pomocy  dotacji celowej z budżetu Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii w  ramach Programu działań  na rzecz ograniczenia  niskiej emisji  w 2023 roku w wysokości  745 989,00 zł.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts