spot_img

Policjanci przypilnują dzisiaj rowerzystów! „Bezpieczny cyklista”

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Dziś od godziny 6.00 rano tarnogórska drogówka rozpoczęła własne działania pod nazwą „Bezpieczny cyklista”. Pod lupą mundurowych będą zachowania osób na drodze, którzy poruszają się po niej rowerem, motorowerem, motocyklem lub elektryczną hulajnogą. Policjanci będą sprawdzać odpowiednie wyposażenie cyklistów, a także ich uprawnienia do kierowania.

Biorąc pod spory ruch cyklistów na drogach naszego powiatu, a co za tym idzie większe zagrożenie występowaniem zdarzeń drogowych, policjanci prowadzą dzisiaj akcję „Bezpieczny cyklista”, która w głównej mierze ukierunkowana jest na te osoby, które zdecydowały się zamienić swój samochód, na rower, motorower, motocykl lub elektryczną hulajnogę.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Policjanci od 6.00 do 22.00 będą bacznie przyglądać się zachowaniom osób korzystających z jednośladów i innych urządzeń ułatwiających przemieszczanie się. Aby jednak było bezpiecznie, wszyscy powinniśmy się stosować do przepisów prawa.

Tych, którzy korzystają z elektrycznej hulajnogi, urządzenia transportu osobistego lub urządzenia wspomagającego ruch zachęcamy do lektury artykułu pod linkiem, gdzie zawarte są wszystkie warunki i zasady korzystania z tych urządzeń, a także obowiązki użytkownika.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o stosowaniu się do przepisów prawa i wzajemnego szacunku. Kierowcy powinni bacznie obserwować swoje otoczenie, a cykliści korzystać z dróg rowerowych lub chodnika zgodnie z prawem i kierować się zdrowym rozsądkiem.

Priorytetem prowadzonych działań będzie:

  • eliminowanie i ograniczenie zagrożeń na drodze takich jak: kierowanie po spożyciu alkoholu, zły stan techniczny i brak obowiązkowego wyposażenia,
  • promowanie bezpiecznych zachowań,
  • poprawa widoczności uczestników ruchu drogowego, korzystanie z elementów odblaskowych oraz używanie kasków ochronnych przez rowerzystów.

Mundurowi bacznie przyjrzą się też zachowaniom kierujących względem rowerzystów i sprawdzą, czy nie przekraczają oni prędkości w rejonie miejsc występowania infrastruktury rowerowej oraz na obszarach, gdzie notuje się zwiększony ruch rowerowy.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts