spot_img

Policjanci mieli szkolenia na wysokościach. Jak im poszło?

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Bycie policjantem to ciągła gotowość, aby w razie potrzeby ruszyć na pomoc obywatelom. Jednak aby policjant mógł sprostać wszystkim nagłym sytuacjom, musi być gotowy na wszystko. Dlatego w ubiegły piątek w Zabytkowej Kopalni Srebra odbyło się szkolenie policyjnych pirotechników, którzy doskonalili umiejętności pracy na wysokości.

Na zaproszenie Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu, policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z całego województwa, wspierani przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach wzięli udział w szkoleniu, które odbyło się w ubiegły piątek na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Była to już druga edycja tego typu szkolenia, w trakcie którego policjanci, pod okiem instruktorów-ratowników, doskonalili swoje umiejętności pracy na wysokości. 

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Mundurowi podzielili się na dwie grupy, gdzie pierwsza z nich realizowała założenia szkolenia na wieży szybowej kopalni, a druga trenowała wykorzystanie technik linowych pod ziemią – w szybie „Żmija”. 

Zakres doskonalenia opierał się na kilku wariantach współdziałania – w sytuacjach zagrożenia życia ludzkiego lub mienia. Do takich należały między innymi ewakuacja osoby uwięzionej w szybie górniczym i na wysokości, a także rozpoznanie i neutralizacja ładunku wybuchowego na terenie kopalni. Wymiana doświadczeń pomiędzy ratownikami i policjantami, pozwoli odpowiednio przygotować ich na podjęcie wspólnych działań ratowniczych, gdy przyjdzie taka potrzeba.

Po części praktycznej szkolenia odbyło się oficjalne podsumowanie, w którym udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Sławomir Bylicki, przedstawiciele Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego oraz zaproszeni goście. W trakcie omówienia wspólnych działań organizatorzy, jak i uczestnicy szkolenia, wyrazili głęboką chęć i nadzieję na kontynuację dalszej współpracy. 

Całe wydarzenie patronatem honorowym objął Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Sławomir Bylicki.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts