spot_img

Policjanci kontrolowali prędkość. 68. zatrzymanych kierowców

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Policjanci przeprowadzili wczoraj działania „Prędkość”. Była to kolejna akcja tarnogórskiej drogówki, ukierunkowana na ujawnianie kierowców łamiących w tym zakresie przepisy ruchu drogowego. Działania rozpoczęły się wczoraj i trwały do późnych godzin wieczornych. Tarnogórska drogówka ujawniła 68 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

Łamanie przepisów ruchu drogowego to niewątpliwie najczęstsza przyczyną wypadków i kolizji, a także występowania zagrożenia na drogach. W szczególności dotyczy to nieprzestrzegania dozwolonych prędkości jazdy. Brawura za kierownicą może skończyć się tragicznie nie tylko dla kierującego. Nierzadko cierpią pasażerowie, inni użytkownicy dróg i piesi. Wypadek drogowy to również tragedia dla rodziny i najbliższych poszkodowanego. Dlatego też na terenie naszego powiatu policjanci drogówki oraz grupy SPEED przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Prędkość”. Akcja ukierunkowana była na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów oraz ręcznych mierników prędkości.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Od godziny 6.00 do 22.00 stróże prawa w różnych rejonach powiatu tarnogórskiego kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierujący. Niestety kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Podczas działań, policjanci skontrolowali 87 pojazdów i ujawnili 68 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Wśród kierujących znalazł się jeden, który oprócz wykroczenia, jakim było przekroczenie dopuszczalnej prędkości, dopuścił się przestępstwa określonego w artykule 180a kodeksu karnego. Do sytuacji doszło po godzinie 10.00 na ulicy Bytomskiej w Wieszowej. Zatrzymany do kontroli 49-letni mieszkaniec województwa opolskiego, który przekroczył prędkość swoim audi, miał cofniętę uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jego podróż zakończyła się w momencie kontroli policjantów z grupy SPEED, a samochód został odholowany na policyjny parking. Za to przestępstwo grozić mu może do 2 lat więzienia. 

Pamiętajmy, że dobre warunki nie upoważniają kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym przyczynimy się do tragicznego w skutkach zdarzenia.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts