spot_img

Pniowiec, Strzybnica: za nami konsultacje ws. Zalewu i Parku Hutnika

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Jak zagospodarować Zalew w Pniowcu i jego okolice? Jak przebudować amfiteatr w Parku Hutnika z Strzybnicy? Wczoraj w Urzędzie Miejskim rozmawiano o tym z mieszkańcami.

Okolice Zalewu w Pniowcu

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Teren należy do Lasów Państwowych. -To las, czyli teren podlega rygorom leśnym. Nie można tu wszystkiego zrobić. Możemy przeciąć ścieżki, ustawić ławki, tablice. Jesteśmy otwarci na propozycje – mówił zastępca nadleśniczego z Nadleśnictwa Świerklaniec Wojciech Kubica.

Mieszkańcy proponowali m.in. wc, oświetlenie, ścieżkę rowerową ze Strzybnicy i Pniowca (to droga powiatowa), oznaczenie dróg leśnych dla rowerzystów, punkt gastronomiczny, tablice historyczne, plażę, pole do siatkówki.

– Chcielibyśmy, by to miejsce pozostało takie, jakie jest, zachowało swoją naturalność. Nie chcemy, żeby ścieżki zostały wysypane kamieniem, teren ogrodzony, oświetlony. Mamy tu dzikie zwierzęta, naturalną roślinność. Zachowajmy to! Wędkarze dbają o ten teren. Są ławki, kosze opróżniane co tydzień, naprawiane – mówił Grzegorz Masłowski, prezes Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Zamet Tarnowskie Góry

Bartosz Skawiński, zastępca burmistrza ds. gospodarczych: – Spróbujemy wysnuć wnioski z propozycji, które tu padły, sprawdzić możliwości prawne i wrócimy do państwa z propozycją.

Park Hutnika w Strzybnicy

Urząd Miejski przygotowuje tzw. program funkcjonalno-użytkowy tego miejsca, a to pozwali rozpocząć prace. W poniedziałek mieszkańcy mieli okazję powiedzieć, co – ich zdaniem – powinno się w Parku Hutnika znajdować.

Wśród propozycji były: odnowiona muszla, zadaszenie, rampa dla rolek, siłownia plenerowa, wiata, punkt gastronomiczny. Większość wypowiadających się mówiła o renowacji miejsca, nie chciało niczego burzyć.

Bartosz Skawiński: – Państwa uwagi trafią do zamówienia, będą wskazówkami dla projektanta. Chcemy, by projektant pokazał różne opcje. Wrócimy potem do państwa z propozycją.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts