spot_img

„Pechowe” skrzyżowanie odejdzie do lamusa. Znamy wykonawcę DK94

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że z sześciu złożonych ofert, najkorzystniejszą przedstawiła firma Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia. Firma ta zaoferowała wykonanie inwestycji w przebudowę odcinka drogi krajowej DK94, za ponad 163 mln zł. Inwestycja obejmuje przebudowę odcinka o długości 11,8 km, w tym 28 skrzyżowań, a konstrukcja drogi zostanie dostosowana do obciążeń 11,5 t/oś. Realizacja inwestycji zajmie ponad 1,5 roku.

Przebudowa drogi krajowej DK94 ma na celu poprawę bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych dla kierowców, rowerzystów i pieszych, a także poprawę parametrów technicznych drogi. W ramach projektu powstaną ciągi piesze i pieszo-rowerowe oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Konstrukcja drogi zostanie dostosowana do obciążeń 11,5 t/oś, co umożliwi bezpieczną jazdę ciężarówek oraz pojazdów przemysłowych.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Jednym z najważniejszych elementów przebudowy DK94 będzie zamiana skrzyżowania DK94 z ul. Gliwicką (DP2902S) w Boniowicach na rondo. Dzięki temu rozwiązaniu zostanie zwiększona przepustowość skrzyżowania oraz poprawiona bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Projekt obejmuje również przebudowę lub budowę chodników oraz ciągów pieszo-rowerowych, zatok autobusowych, parkingów przydrożnych oraz miejsc do ważenia pojazdów w Konarach. Pojawią się również dodatkowe miejsca dla kontroli pojazdów.

W ramach inwestycji zostaną przebudowane obiekty inżynierskie, zjazdy publiczne i indywidualne, a także zostanie poprawione odwodnienie i oświetlenie. Dzięki zastosowaniu cichej nawierzchni zostanie poprawiony klimat akustyczny w okolicach drogi. Dodatkowo, wykonanie odpowiedniego odwodnienia oraz urządzeń ochrony środowiska ograniczy wpływ drogi na środowisko.

Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 163 mln zł i zostanie sfinansowany ze środków budżetowych w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Realizacja inwestycji zajmie ponad 1,5 roku, a jej zakończenie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts