spot_img

?Obowiązkowa deratyzacja. Kto ma obowiązek ją zrobić?

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Przypominamy, że obowiązkowej deratyzacja na terenie Gminy Tarnowskie Góry odbywa będzie się w tym roku w terminach: 1-15 kwietnia i 1-15 października.

Obowiązkowej deratyzacji  na terenie Gminy Tarnowskie Góry podlegają:
– obiekty  produkcyjne, handlowe, usługowe i  użyteczności publicznej,
– obszary zabudowane budynkami mieszkalnymi, gospodarstwa rolne i obiekty gospodarcze,
– obiekty i urządzenia techniczne oraz pomieszczenia na pojemniki i kontenery służące do gromadzenia odpadów komunalnych.   

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Właściciele   nieruchomości,  współwłaściciele,   użytkownicy   wieczyści   oraz  jednostki organizacyjne   i  osoby   posiadające   nieruchomości   w   zarządzie  lub  użytkowaniu, a  także  inne  podmioty   władające   nieruchomościami   wymienionymi  w   pkt.1,  zobowiązane   są   do przeprowadzenia   na  swoim  terenie  obowiązkowej   deratyzacji    na   koszt   własny   i  we  własnym zakresie  lub   poprzez   zlecenie jej wyspecjalizowanemu podmiotowi.

Właściciele wymienieni w  pkt. 2 są zobowiązani do umożliwienia przeprowadzenia kontroli w zakresie sposobu i skuteczności przeprowadzania deratyzacji.

Nadzór i kontrolę nad przeprowadzaniem deratyzacji sprawować będzie Straż Miejska, na której żądanie jako dowód realizacji obowiązku deratyzacji należy okazać dowód zakupu trutek lub zlecenia zakładowi deratyzacji wraz z wykazem obiektów i urządzeń objętych deratyzacją.

Pliki do pobrania

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts