spot_img

Nowoczesna strzelnica powstała w „Kolejówce”. Koszt: 230 tys. zł

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

W Zespole Szkół Techniczno-Usługowych otwarto nowoczesną multimedialną strzelnicę z systemem szkolno-treningowym ”POJEDYNEK”.

Zadanie powstało w ramach projektu „Strzelnica w Powiecie 2022”. Całkowita wartość projektu to 230 tys. złotych. Część środków pozyskano od Ministra Obrony Narodowej (180 tys. złotych), pozostała część to środki własne Powiatu Tarnogórskiego.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Uruchomiona strzelnica będzie wykorzystywana przez uczniów wszystkich tarnogórskich szkół ponadpodstawowych, a także organizacje pozarządowe i służby mundurowe.

Podstawa programowa Edukacji dla Bezpieczeństwa w szkołach ponadpodstawowych będzie obejmowała podstawy strzelania z częścią praktyczną prowadzoną z wykorzystaniem bezpiecznych narządzi do ćwiczeń strzeleckich, takich jak np. broń kulowa, pneumatyczna, repliki broni strzeleckiej (ASG), strzelnice wirtualne albo laserowe.

W związku z powyższym „tarnogórska Kolejówka” będzie podpisywać porozumienia ze szkołami i organizacjami na udostępnienie strzelnicy w ramach zajęć Edukacja dla Bezpieczeństwa z następującym uwzględnieniem dostępności:

– dla szkół 130 godzin w miesiącu,

– dla organizacji pozarządowych 30 godzin w miesiącu.

Podczas uroczystego otwarcia byli m.in.: starosta Krystyna Kosmala, Przemysław Cichosz Przewodniczący Rady Powiatu, wicestarosta Sebastian Nowak, Krzysztof Łoziński i Stanisław Torbus z zarządu powiatu, a także przedstawiciele Wojska Polskiego, służb mundurowych, kuratorium, dyrektorzy i nauczyciele tarnogórskich szkół ponadpodstawowych. Wszyscy obecni mieli możliwość zapoznać się z szybkim instruktażem i przetestować jak działa sprzęt w multimedialnej strzelnicy.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts