spot_img

Niebezpieczne znalezisko w Tarnowskich Górach! Zobacz na co natrafili?

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Przy ulicy Mickiewicza w Wieszowej znaleziono niewybuchy. Pochodzące z okresu wojny pociski artyleryjskie, wypatrzył zgłaszający, który spacerował w tym miejscu. Tarnogórscy policjanci zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska, które zabiorą Saperzy z Gliwic.

W niedzielę przed godziną 12.00 tarnogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące ujawnionych niewybuchów, które znajdowały się na terenie leśnym przy ulicy Mickiewicza w Wieszowej. Na miejsce natychmiast skierowano policyjnego pirotechnika, który od razu zorientował się, że odnalezione przedmioty, to pochodzące z czasów wojny pociski artyleryjskie. Stróże prawa zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko przed dostępem osób postronnych i wyznaczyli strefę bezpieczeństwa. Dyżurny natychmiast powiadomił saperów z Gliwic, którzy zabezpieczą niebezpieczne niewybuchy. 

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Apelujemy o rozwagę i ostrożność w postępowaniu ze znalezionymi przedmiotami, które wyglądem przypominają niebezpieczne niewybuchy. W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts