spot_img

Nauczyciel z Tarnowskich Gór wygrał konkurs! Zobacz zwycięskie zdjęcie

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Szanowni Państwo, niezmiernie miło jest nam poinformować, że zdjęcie pt. “Kluczem jest precyzja” zgłoszone przez Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach, którego autorem jest nauczyciel szkoły pan Bartłomiej Zylla, otrzymało zaszczytne 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym POWER Foto 2.

Uroczyste rozstrzygnięciu Konkursu odbyło się 24 listopada podczas wydarzenia Skills Poland 2022 Gdańsk.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Nagrody wręczają: dr hab. Paweł Poszytek Dyrektor Generalny FRSE, Dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Liliana Budkowska – DYREKTOR BIURA PROGRAMÓW ZEWNĘTRZNYCH I MIĘDZYSEKTOROWYCH

Dyplomy i nagrody dla autora zdjęcia oraz Wieloprofilowego Zespołu Szkół (karta podarunkowa na sprzęt elektroniczny dla WZS na kwotę 3.000 zł oraz gadgety dla autora zdjęcia i WZS) odebrali Marzena Grzenia – Dyrektor WZS i Michał Kos – Kierownik szkolenia praktycznego, koordynator programów europejskich.

zdjęcie pt Kluczem jest precyzja, na którym  młody chłopak stoi przy maszynie

Na zdjęciach Marzena Grzenia, Michał Kos oraz laureaci 2 i 3 miejsca.

Autor zdjęć: FRSE, WZS

Informacje dotyczące wydarzenia.

  1. Jaka historia kryje się za prezentowanym zdjęciu? W jakich okolicznościach je wykonano?

Zdjęcie “Kluczem jest precyzja”, którego autorem jest Pan Bartłomiej Zylla, przedstawia ucznia Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach Jakuba Cieślę, który wprasowuje prowadnice zaworowe w głowice silnika w Karel Student – Regeneracji Głowic w Ostrawie (Republika Czeska) w terminie 21.03.2022 do 15.04.2022.

Uczeń przebywał na mobilności zagranicznej w ramach projektu FRSE ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, pod nazwą „Mobilność kluczem do sukcesu – wzmocnienie kompetencji zawodowych uczniów „Tarnogórskiej Sorbon”. Nr projektu 2019-1-PL01-KA102-064478. Partnerem projektu była Educare et Labora s.r.o. Ostrawa.

  1. Jaki rezultat projektu i jakie wartości wyniesione przez uczestników projektu uważają Państwo za najcenniejsze?

Realizacja projektu umożliwiła podniesienie jakości kształcenia zawodowego, oferowanego w szkole oraz dostosowanie naszej oferty edukacyjnej do wymogów europejskiego rynku pracy.
Wieloprofilowy Zespół Szkół zamierza być szkołą posiadającą ofertę edukacyjną, dostosowaną do potrzeb zmiennego rynku pracy, dlatego podejmujemy inicjatywy
w zakresie międzynarodowej współpracy i realizujemy zagraniczne mobilności edukacyjne w ramach programów Erasmus+.

Uczestnictwo w mobilności w znaczący sposób zdeterminowało ich rozwój zawodowy i osobisty. Dodatkowo uczestnicy mobilności zapoznali się m.in. z obecną sytuacją ekonomiczno – społeczną we Czechach, kulturą organizacyjną związaną z pracą w tym kraju oraz mieli możliwość integracji w międzynarodowym środowisku. Uczniowie na co dzień i podczas pełnienia obowiązków w zakładach pracy komunikowali się przy użyciu języka angielskiego, co pozwoliło im ćwiczyć znane słownictwo, a także poznać nowe zwroty, charakterystyczne dla swojej branży zawodowej. Zdobycie europejskich certyfikatów i narzędzi (Europass Mobilność, Europejski System Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym oraz Europass- CV) zwiększyło szanse obecnych przyszłych absolwentów szkoły na zatrudnienie w Polsce i za granicą.

W ramach projektu uczniowie:

  • zwiększyli kompetencji interpersonalnych oraz rozwinęli w sobie postawy tolerancji i otwartości wobec różnic rasowych i religijnych,
  • uczniowie stali się bardziej mobilni na europejskim i polskim rynku pracy,
  • nastąpił rozwój osobisty, zwiększyła się ich samoocena
    i pewności siebie,
  • zwiększyli swoje doświadczenie zawodowego, swoją samodzielność.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts