spot_img

Następuje rozpoczęcie ponownego uruchomienia systemu ŚKUP dla pasażerów

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Dziś rozpoczęło się włączanie poszczególnych elementów systemu i urządzeń, z których korzystają pasażerowie, a więc portalu, aplikacji Mobilny ŚKUP, tablic SDIP, biletomatów oraz kasowników w pojazdach.

Na stronie internetowej ZTM pojawiają się już zaktualizowane rozkłady jazdy. W najbliższych godzinach pasażerowie mogą obserwować włączanie się poszczególnych urządzeń. Będą one uruchamiane stopniowo. Wcześniej odtworzona została bezpieczna infrastruktura i przywrócone zostały bazy danych.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

– Przywrócenie działania systemu to proces – wyjaśnia Łukasz Zych z biura prasowego GZM. – Powoli zmierzamy do jego końca. Dziś w ciągu dnia pasażerowie będą mogli zauważać działanie poszczególnych części systemu. Kiedy cały system będzie w pełni sprawny, poinformujemy o tym osobnym komunikatem – dodaje Zych.

Awaria systemu ŚKUP Do awarii doszło w nocy z 7 na 8 lutego. Jej przyczyną był cyberatak. Awaria nie zakłóciła funkcjonowania komunikacji miejskiej – autobusy, tramwaje i trolejbusy jeżdżą w czasie awarii bez zakłóceń. Na czas jej trwania, dla pasażerów posługujących się kartami ŚKUP, ZTM przygotował alternatywne sposoby zakupu i korzystania z biletów.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts