spot_img

Nad zalewem tonęły dwie kobiety. Niestety jedna z nich nie przeżyła

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Tarnogórscy śledczy zajmują się dokładnym wyjaśnieniem przebiegu zdarzenia, do którego doszło w sobotnie popołudnie na terenie zalewu Nakło – Chechło.

Z niewiadomych przyczyn dwie kobiety znalazły się pod wodą. Obie trafiły do szpitala, jednak mimo starań lekarzy, młodszej z nich nie udało się uratować. Apelujemy do wszystkich o zdrowy rozsądek w trakcie spędzania czasu nad wodą. 

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Do zdarzenia doszło w sobotę przed 14.00 na terenie zalewu Nakło-Chechło. O dwóch kobietach, które spadły z materaca i zniknęły pod wodą, zaalarmował ratowników świadek. Tarnogórscy ochotnicy WOPR błyskawicznie zjawili się we wskazanym miejscu i wyłowili z wody 28-letnią mieszkankę Katowic, która natychmiast odzyskała przytomność i została odwieziona do szpitala karetką pogotowia. Kilka minut później z wody wyciągnięta została jej znajoma – 27-letnia mieszkanka Gliwic, która nie dawała oznak życia.

Ratownicy, razem ze strażakami, przez kilkadziesiąt minut walczyli o jej życie. Akcja się powiodła, gdyż kobieta odzyskała krążenie, jednak jej stan był na tyle poważny, że na miejscu zjawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który w niestabilnym stanie zabrał ją do szpitala w Sosnowcu. Następnego dnia lekarze poinformowali, że mimo wielu starań, nie udało się uratować jej życia. 

  • Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel odbywa się tylko w miejscach wyznaczonych i pod nadzorem ratowników WOPR.
  • Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika.
  • Unikajmy kąpieli pod wpływem alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym, długotrwałym przebywaniu na słońcu lub bezpośrednio po posiłku.
  • Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego (np. w kamizelki ratunkowe) sprzętu pływającego.
  • Zwracajmy szczególną uwagę na bawiące się na brzegu dzieci.
  • Wchodząc do wody, zwracajmy uwagę na znaki i tablice informacyjne.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts