spot_img

Miasto dopłaci ponad 160 tys. zł do żłobków niepublicznych

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Burmistrz Miasta rozstrzygnął konkurs na dopłaty za pobyt dzieci w niepublicznych żłobkach i klubach dziecięcych. 161 tys. zł trafi do trzech placówek. Z dopłat skorzystają dzięki temu rodzice 84 dzieci.

Na realizację zadania publicznego w dziedzinie organizacji opieki nad dziećmi sprawowanej w formie żłobka/klubu dziecięcego w roku 2022 przewidziano 300 tys. zł , ale do konkursu złożyły wnioski jedynie – choć działa ich w mieście znacznie więcej – trzy placówki. Wszystkie otrzymają wsparcie w kwocie, o którą wnioskowały. Maksymalna wysokość dofinansowania mogła wynieść miesięcznie nie więcej niż 200 zł na jedno dziecko w żłobku i 150 zł na jedno dziecko w klubie dziecięcym.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Takie też dotacje trafią począwszy od marca dla następujących podmiotów: Przedszkole i Żłobek EGO Agnieszka Swatek (50 tys. zł i po 200 zł miesięcznie na dziecko), Studio Art. Music Paweł Szmaj (92 tys. zł i 200 zł miesięcznie) i Klub Malucha – Leśny Domek A. Rabiej, M. Piosek (19,5 tys. zł i 150 zł miesięcznie ). W pierwszym przypadku z miejskiego wsparcia skorzysta 25 dzieci, w drugim 46, a w trzecim 13 maluchów. Przypomnijmy, że do miejskich oddziałów żłobka uczęszcza obecnie 145 dzieci.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts