spot_img

Mamy listę KO z naszego okręgu. Głogowski dostał czwarte miejsce

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Dzisiaj Platforma Obywatelska ogłosiła listy kandydatów do Sejmu w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Decyzja ta została poprzedzona posiedzeniem Zarządu Krajowego Partii, które odbyło się dzień wcześniej. Pojawiła się też zaskakująca wiadomość: lider Agrounii, Michał Kołodziejczak, wystartuje na liście PO.

Listy kandydatów do Sejmu i Senatu, już gotowe, zostały oficjalnie ogłoszone podczas posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Wśród kandydatów znajdziemy zarówno znane nazwiska związane z partią, jak i niespodzianki.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Nas najbardziej interesuje jednak lista kandydatów z okręgu nr 29 obejmującego: Gliwice, Zabrze, Bytom oraz powiaty gliwicki i tarnogórski. Prezentujemy ją poniżej. Zaskoczeniem może być zmiana lidera listy, w poprzednich wyborach „jedynka” należała do Marty Golbik, wychowanki senatora i wieloletniego prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Teraz listę KO otwierać będzie zaufany człowiek Donalda Tuska, czyli była minister edukacji Krystyna Szumilas.

Od dawna mówiło się o staraniach prof. Marka Gzika, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego – wysokie, drugie miejsce pokazuję silną pozycję małżeństwa Budków, z którymi związany jest Gzik. Zaskoczeniem jest też obecność Andrzeja Pilota przez lata związanego z PSL, a ostatnio z Polską 2050 oraz Marka Pszonaka, Przewodniczącego Rady Miasta Gliwice, który starał się o jedynkę właśnie z list Polski 2050.

Listę zamyka Paweł Kobyliński. Będzie to jego kolejna próba powrotu do Sejmu. Kobyliński został szefem lokalnych struktur PO i rozpoczął aktywną działalność. Najbardziej znany jednak jest z politycznej zdrady jakiej dopuścił się pod koniec 2015 roku – przechodząc z Kukiz’15 do PO.

1. Szumilas Krystyna

2. Gzik Marek

3. Golbik Marta

4. Głogowski Tomasz

5. Filipkowska Agnieszka (.N)

6. Olichwer Tomasz

7. Staniszewski Michał

8. Bryś-Szczygieł Teresa

9. Pilot Andrzej

10. Grabiec Michał (Zieloni)

11. Pszonak Marek

12. Piasecka Aleksandra (iPL)

13. Marciniak Jarosław

14. Kostrzewa Anna

15. Niezgoda Wojciech

16. Bartosiewicz Wiktoria

17. Leszczyński Tomasz

18. Kobyliński Paweł

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts