spot_img

Koniec z szukaniem miejsca w centrum? Wielopoziomowy parking na rozwiązać problem

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Wielopoziomowy parking pomiędzy ul. Sienkiewicza a Sobieskiego ma rozwiązać problem braku wolnych miejsc parkingowych w centrum Tarnowskich Gór.

Miasto ma już pierwsze koncepcje budowy obiektu. Miejsce za budynkiem Urzędu Miasta na ul. Sienkiewicza (obecnie znajduje się widoczny na zdjęciu parking) to jedyna możliwa w centrum miasta lokalizacja takiej inwestycji.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Teren, na którym w przyszłości miałby zostać wybudowany parking, jest w większości własnością gminy. Na ostatniej sesji Rada Miejska wyraziła zgodę na zakup sąsiednich działek, na których stoją obecnie m.in. zabudowania gospodarcze.

– W najbliższym czasie będziemy rozmawiać z ich właścicielami – zapowiada Arkadiusz Czech, Burmistrz Tarnowskich Gór wskazując, że obiekt powinien – w połączeniu z innymi – zaspokoić potrzeby parkingowe przyjeżdżających do centrum kierowców.

Według wstępnych koncepcji parking mógłby pomieścić nawet na trzysta samochodów. Już teraz można przyjąć, że obiekt będzie miał trzy kondygnacje. Jak będzie ostatecznie, zadecyduje geologia i badania podłoża.

– Musimy być bardzo ostrożni w pracach projektowych dlatego , że obok mamy zabytkowe obiekty, poza tym nowa bryła nie może zdominować sąsiednich budynków i całego, zabytkowego krajobrazu – dodaje burmistrz Skawiński.

Zupełnie odrębną sprawą jest ustalenie czy na miejscu będzie możliwe parkowanie samochodów elektrycznych i tych zasilanych gazem. Oczywiście konieczne jest także uwzględnienie miejsc i rozwiązań architektonicznych dla osób ze specjalnymi potrzebami.

Budowa obiektu będzie uzupełnieniem miejsc parkingowych, jakie powstały na Tarmilo (blisko 100 miejsc) oraz budowanych (200 kolejnych) przy Centrum Przesiadkowym w okolicach dworca PKP.
Plan miasta wygląda następująco: jeśli jeszcze jesienią gotowa będzie koncepcja, na przełomie tego i przyszłego roku mogłyby zacząć się prace projektowe parkingu.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts