spot_img

Koniec z komarami w Tarnowskich Górach? Uczniowie znaleźli sposób

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Uczniowie Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach po zbudowaniu karmników dla ptaków teraz stworzyli budki dla jerzyków.

Dzięki porozumieniu z Castorama Tarnowskie Góry, otrzymali materiały do budowy i niezbędną pomoc. Budki zostały przekazane Wydziałowi Ochronie Środowiska Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach, zostaną umieszczone na budynkach użyteczności publicznej.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Dla wyjaśnienia: jerzyki zazwyczaj gniazdują na wysokości, w znalezionych przez siebie szczelinach, bądź otworach wentylacyjnych, z natury nie brudzą otoczenia oraz elementów elewacji. Nie wymagają karmienia w okresie zimowym. Zapewnienie im dobrych warunków do życia na terenie przestrzeni miejskiej jest niezwykle istotne i pożyteczne dla mieszkańców. To dzięki nim, liczba uciążliwych owadów takich jak muchy, komary, czy meszki drastycznie maleje. Jeden jerzyk potrafi pochłonąć nawet do dwudziestu tysięcy owadów dziennie! 

Współpraca pomiędzy tarnogórską ,,Budowlanką” a tarnogórską Castoramą, rozpoczęła się 1 grudnia 2019 roku. W ramach mowy Partnerskiego Programu Edukacyjnego ,,Kierunek Castorama”, sklep pomaga wyposażyć szkołę w materiały budowlane, umożliwia uczniom odbywanie płatnych praktyk, uzyskania nagród finansowych dla najlepszych uczniów, a w zeszłym roku wspomógł prace nad nowymi karmnikami dla ptaków.

źródło: UM Tarnowskie Góry

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts