spot_img

Kolejne wieści w sprawie drogi S11. Kiedy możemy spodziewać się efektów?

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Już w 2019 roku czytaliśmy na stronie Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach o planach budowy drogi S11.

– Blisko sto osób przyszło 24 października (2019) na spotkanie w sprawie planowanego przebiegu drogi S11 przez Tarnowskie Góry. Cztery warianty trasy zaprezentowali przedstawiciele inwestora – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz projektanci studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla tego zadania – firma Complex Projekt. Ostateczny przebieg drogi ekspresowej poznamy najprawdopodobniej w trzecim kwartale przyszłego roku. 

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Starania nie zwalniają tempa

Nad projektowanym ostatecznie do realizacji wariantem trasy #S11 oraz obwodnicy Nakła Śląskiego i Świerklańca rozmawiali dziś w Ratuszu z dyrekcją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach przedstawiciele Tarnowskich Gór, Miasteczka Śląskiego, Tworoga, Ożarowic, Świerklańca i powiatu tarnogórskiego.

Wszystko wskazuje, że do realizacji trafi ostatecznie niebieski, północny wariant trasy omijający zarówno Strzybnicę, jak i Pniowiec. Przypominamy, że trasa S11 połączy autostradę A1 od węzła w Piekarach Śląskich z trasą na Poznań powyżej Tworoga stając się jednocześnie północną obwodnicą Tarnowskich Gór. Według optymistycznego planu GDDKiA jeszcze w tym roku chciałaby zakończyć projektowanie i złożyć wniosek o decyzję środowiskową. Gdyby wszystko poszło zgodnie planem, realizacja mogłaby zacząć się najwcześniej jesienią 2027 i potrwać około dwóch lat.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts