spot_img

Kierowca autobusu miał 1,5 promila. Na pokładzie 60 osób, głównie dzieci i młodzież

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Dzisiaj od rana tarnogórscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. W trakcie akcji mundurowi zatrzymali kierowcę autobusu, który przewoził około 60 osób – w większości dzieci młodzież do szkół. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 1,5 alkoholu…

Już od wczesnych godzin rannych policjanci z tarnogórskiej drogówki prowadzili akcję  „Trzeźwy poranek”. Na terenie całego powiatu mundurowi sprawdzali, czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów prawa i czy ich stan pozwala na bezpieczne korzystanie z dróg.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Jeden z patroli prowadził kontrole na ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach, gdzie około 8.30 zatrzymał do kontroli autobus marki Man. Wstępne badanie trzeźwości wskazało, że kierujący mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, dlatego mundurowi przeprowadzili bardziej szczegółowe badanie. To wykazało, że 53-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Pojazd, jakim się poruszał, należał do prywatnego przewoźnika, który świadczył usługi przewozu osób m. in. na terenie powiatu tarnogórskiego. W chwili kontroli, w autobusie znajdowało się około 60 osób, z czego większość stanowiły dzieci i młodzież szkolna.

Nieodpowiedzialny kierowca został już zatrzymany i trafił do policyjnej celi, gdzie po wytrzeźwieniu będzie musiał złożyć wyjaśnienia przed prokuratorem, który wspólnie z sądem zdecyduje o jego dalszym losie.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts