spot_img

Kalety. Czołówka Polski w walce o Czyste Powietrze

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Miasto Kalety po raz kolejny udowodniło, że niekorzystne skutki i oddziaływania spowodowane wykorzystywaniem nieefektywnych źródeł ciepła nie są mu obojętne. Wyrazem tego jest ranking przeprowadzony w oparciu o IV kwartał ubiegłego roku, w którym pojawiło się nasze miasto.

Kalety po raz kolejny znalazły się w rankingu najaktywniejszych gmin, plasując się tym samym na 12 miejscu na Śląsku i 15 w całej Polsce. Mimo takiego sukcesu, Kalety na tym nie poprzestają, ponieważ mieszkańcy mają świadomość, że jednym z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoi nasze miasto to poprawa jakości powietrza.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Miasto Kalety po raz kolejny udowodniło, że niekorzystne skutki i oddziaływania spowodowane wykorzystywaniem nieefektywnych źródeł ciepła nie są mu obojętne. Wyrazem tego jest ranking przeprowadzony w oparciu o IV kwartał ubiegłego roku, w którym pojawiło się nasze miasto.

Kalety po raz kolejny znalazły się w rankingu najaktywniejszych gmin, plasując się tym samym na 12 miejscu na Śląsku i 15 w całej Polsce. Mimo takiego sukcesu, Kalety na tym nie poprzestają, ponieważ mieszkańcy mają świadomość, że jednym z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoi nasze miasto to poprawa jakości powietrza. Ponownie przypomnijmy, że polskie powietrze jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w Europie. Wiąże się to z zewnętrznymi kosztami zdrowotnymi.

Szczególnie podatne na wpływ zanieczyszczeń są dzieci, osoby z istniejącymi chorobami układu krążenia i układu oddechowego, z cukrzycą, otyłością, a także ludzie starsi. Ekspozycja na zanieczyszczenia powietrza wiąże się ze zwiększoną umieralnością i skróceniem oczekiwanej długości życia, nawet przy stosunkowo niskich stężeniach zanieczyszczeń. Problem ten jest szczególnie istotny w naszym kraju, jako że jak już wspominano, Polska ma najbardziej zanieczyszczone powietrze wśród wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Poprawa jakości powietrza to nie tylko troska o środowisko naturalne, ale przede wszystkim o jakość życia i zdrowie mieszkańców, dlatego zachęcamy do skorzystania z wsparcia finansowego przewidzianego w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Punkt konsultacyjny Programu Priorytetowego Czyste Powietrze funkcjonuje w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach. W ramach tego punktu nasi mieszkańcy mogą uzyskać niezbędne informacje, a także pomoc w prawidłowym złożeniu wniosku o dofinansowanie.

Punkt konsultacyjny mieści się na I piętrze w biurze nr 11. Pomoc w zakresie ubiegania się o dofinansowanie jest możliwa poprzez kontakt osobisty, telefoniczny pod nr tel. (34) 352 76 50 lub poprzez pocztę elektroniczną: czystepowietrze@kalety.pl. Serdecznie zapraszamy!

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts