spot_img

Zwiedzanie podziemi dawnych kopalni kruszców

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Kopalnia srebra w Tarnowskich Górach znajdująca się na ulicy Szczęść Boże 81. Otwarta dla zwiedzających od 5 września 1976 r. z trasą turystyczną na głębokości 40 m o długości 1700 metrów, kształtem przypominająca trójkąt z trzema szybami: „Anioł” , „Żmija” i „Szczęść Boże”

Przylegają do niej 3 komory mające od 500 do 2 000 m2. Część szlaku (270-metrowy odcinek) pokonuje się łodziami. Od niedawna Kopalnię Zabytkową mogą odwiedzać także niepełnosprawni. Przed zjazdem w podziemia zobaczyć można oryginalną wystawę minerałów, narzędzi i urządzeń górniczych, a po wyjeździe Skansen Maszyn Parowych.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Zabytkowa Kopalnia i Sztolnia „Czarnego Pstrąga” zostały 14 kwietnia 2004 wpisane na ogólnopolską Listę Pomników Historii. Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków w swojej publikacji „Pomniki Historii” zaprasza na niecodzienną wędrówkę po najpiękniejszych zakątkach Polski m.in. właśnie po tarnogórskiej Kopalni. Również wg. rankingu dziennika Rzeczpospolita Tarnowskie Góry należą do setki miast w Polsce (Krakowa, Gdańska, Sandomierza i innych) posiadających w swoim regionie niezwykłe zabytki.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts