spot_img

Jak oszczędzić energię elektryczną? Wspólny cykl porad z Dom100.eu

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

W tym tygodniu przygotowaliśmy dla Was ciekawy cykl z prostymi wskazówkami, jak obniżyć rachunki za utrzymanie mieszkania czy domu! Mini poradnik przygotowaliśmy we współpracy z naszym partnerem firmą Dom100.eu

Zaczynamy od kilku prostych sposobów na obniżenie rachunków za prąd! Bez problemu wdrożysz je w swoim domu. Jak oszczędzić energię elektryczną?

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)
  1. Kupując nowy sprzęt wybierz jak najbardziej energooszczędny – stare sprzęty pochłaniają dużo więcej prądu niż nowoczesne lodówki, pralki czy zmywarki.
  2. Nie pozostawiaj urządzeń w trybie czuwania – gdy pomnożysz ilość urządzeń razy ilość godzin, kiedy pozostają w trybie „stand by” może dać to naprawdę wysokie zużycie. Najlepiej podłączaj sprzęty do jednej listwy, aby było łatwo je wyłączyć. Zwróć uwagę, aby listwa miała ochronę przed przepięciami i odpowiednie gwarancje.
  3. Zastanów się, czy zamiast gotować wodę w czajniku elektrycznym nie możesz robić tego na kuchence – czajnik elektryczny zużywa dużo energii elektrycznej. Szczególnie dotyczy to urządzeń o mocy ponad 2000W.
  4. Wymieniaj żarówki na te energooszczędne. Najmniej energii zużywają żarówki ledowe. Warto także zerknąć na moc żarówek i wybrać te o nieco słabszej, ale ciągle zapewniającej komfort świetlny.
  5. Nie otwieraj zbyt często lodówki, aby uniknąć strat energii. Nie wkładaj do niej ciepłego jedzenia. Dbaj o stałą temperaturę wewnątrz lodówki ponieważ obniżenie jej o 1 stopień generuje zużycie prądu większe o 6%. 
  6. Wyłączaj telewizor jeśli go faktycznie nie oglądasz. 
  7. Nie otwieraj co chwilę piekarnika, gdy coś pieczesz. Wymieniając kuchenkę pomyśl o płycie indukcyjnej, która daje bardzo duże oszczędności podczas gotowania w porównaniu na przykład do płyt ceramicznych.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts