spot_img

Izabela Kloc: sprawny system edukacji zawodowej jest fundamentem transformacji Śląska

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

W najbliższy poniedziałek odbędzie się siódma konferencja z cyklu Śląski Ład. Debata pod tytułem „Szkolnictwo zawodowe w dobie transformacji” zostanie poświęcona jednemu z najpoważniejszych wyzwań rozwojowych dla Polski, a zwłaszcza dla województwa śląskiego. 

Czy system szkolnictwa branżowego spełni oczekiwania innowacyjnej gospodarki w dobie transformacji energetyczno-gospodarczej? Na to pytanie postarają się znaleźć odpowiedź uczestnicy poniedziałkowej konferencji. Do udziału w debacie zaproszono, m.in.  Premiera Mateusza Morawieckiego, Nicolasa Schmita – komisarza UE ds. miejsc pracy i praw socjalnych, Marzenę Machałek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki,  śląskich parlamentarzystów, przedstawicieli samorządów, uczelni wyższych, szkół zawodowych i największych pracodawców w regionie.  

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

 – Warunkiem powodzenia trudnego  procesu transformacji jest  akceptacja i zrozumienie ze strony opinii publicznej. Dlatego bardzo ważna jest także informacyjna i edukacyjna rola mediów w podnoszeniu społecznej wiedzy na temat skomplikowanych mechanizmów towarzyszących polityce klimatycznej Unii Europejskiej – mówi Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego, inicjatorka konferencji. 

Debata odbędzie się w poniedziałek 13 marca, w godz. 10.00 – 12.00.
Transmisję można oglądać na profilu https://www.facebook.com/slaskilad

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts