spot_img

Dzielnicowy otworzył dom i serce. Przyjął uchodźców z Ukrainy

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Obywatele Ukrainy przyjeżdżają do Polski, uciekając przed wojną. To w naszym kraju szukają bezpiecznego schronienia i pomocy. Takie miejsce znalazła m.in. rodzina spod Kijowa, którą zaopiekował się dzielnicowy z tarnogórskiej komendy mł. asp. Marcin Kopeć.

Wraz żoną przyjął on do swojego domu kobietę z małym dzieckiem i jej bratową. Policjanci zorganizowali również zbiórkę na rzecz rodziny, w którą zaangażowali się mundurowi z Wydziału Prewencji.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Tarnogórski dzielnicowy wraz z żona ogłosili na jednym z portali społecznościowych, że pomogą rodzinie w potrzebie, która uciekła z Ukrainy. Od razu otrzymali odpowiedź, że takowej potrzebuje matka z dzieckiem i bratową, które dotarły z Kijowa do Tychów. Dzielnicowy, nie zastanawiając się ani chwili, przywiózł kobiety do swojego domu.

W związku z ciężką sytuacją, jaka panuje na terenie Ukrainy, kobiety przyjechały do nas tylko z tym, co udało im się zabrać ze sobą. Rodzina naszego dzielnicowego zapewniła kobietom i dziecku bezpieczne schronienie, a policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach zorganizowali zbiórkę odzieży i pieniędzy, która w całości została przekazana rodzinie.

Dzięki temu kolejne osoby mogą poczuć się bezpiecznie, pomimo trudności, jakie napotkali w związku z wojną w Ukrainie.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts