spot_img

Chcesz, żeby powstała droga rowerowa na Zalew? Podpisz wniosek!

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi konsultacje projektu budowy obwodnicy Nakła Śląskiego i Świerklańca. Obejmuje on część drogi wojewódzkiej 908 prowadzącej z Tarnowskich Gór do Miasteczka Śląskiego. Zadbaj o to, żeby w tej inwestycji nie zabrakło drogi rowerowej!

Realizacja tak ważnej inwestycji drogowej jaką jest budowa obwodnicy Nakła Śląskiego i Świerklańca bez uwzględnienia nowoczesnej drogi rowerowej, uniemożliwi na całe dziesięciolecia rozwój ruchu rowerowego w północno-zachodniej części Województwa Śląskiego!

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Podpisz wniosek o:

– Zwiększenie obecnego zakresu opracowania o odcinek drogi DW 908 od planowanego węzła z drogą ekspresową S11 do początku drogi DW908 tj. do skrzyżowania z drogą krajową DK78 i drogą powiatową 3282 S tj. ul. Nakielską w Tarnowskich Górach.

– Uwzględnienie w całym opracowaniu budowy infrastruktury rowerowej odpowiadającej „Standardom i wytycznym projektowania infrastruktury rowerowej” na całej długości planowanej inwestycji jako jej integralnej części.

– Uwzględnienie w opracowaniu przejazdów rowerowych w formie tuneli lub kładek rowerowych lub pieszo-rowerowych w miejscach przebiegu istniejących i planowanych szlaków rowerowych, przez które przebiegać ma projektowana inwestycja.

Wniosek można podpisać do 15 czerwca br. min. podczas wydarzeń rowerowych, w wybranych sklepach rowerowych, w Punkcie Informacji o Mieście (Ratusz, porter, pokój nr 4 – wejście od Rynku) w godzinach pracy Urzędu Miejskiego czyli w poniedziałek w godz. 7.30-17.00 oraz od wtorku do piątku w godz. 7.30-15.30, a także w sobotę w godz. 10.00 – 16.00.

Do 15 czerwca można podpisywać petycję ws. budowy ścieżki rowerowej także w online tutaj: https://www.petycjeonline.com/na_rowerze_nad_zalew_nako… !

Więcej informacji w wydarzeniu na facebooku.

fot. UG Świerklaniec

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts