spot_img

Dofinansowanie aż 70% na solary. Zostały ostatnie wolne miejsca

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

W ramach naboru uzupełniającego na Odnawialne Źródła Energii dostępne są instalacje kolektorów słonecznych. Liczba wolnych sztuk na ten moment to 2. Czas na zapisy do końca czerwca! Za instalację zapłacicie tylko 30 procent kosztów!

Nabór dokumentów zgłoszeniowych do udziału w projekcie potrwa od 8 czerwca do 30 czerwca do godziny 15.30 – decyduje data wpływu dokumentów do Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Deklaracje, pełnomocnictwa, ankieta i regulamin naboru znajdziecie tutaj. 

Wszystko dzieje się w ramach, dobiegającego końca projektu pn. „Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich: Tarnowskie Góry, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Nędza, Lelów, Psary, Sośnicowice, Tworóg”  opiewającego na 70 milionów złotych, w tym ponad 52 miliony unijnego dofinansowania.

Wsparcie w ramach projektu partnerskiego gdzie liderem są Tarnowskie Góry otrzymało 11 gmin należących do 5 śląskich powiatów i 2646 budynków na których dobiega końca montaż 3598 ekologicznych instalacji, takich jak ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła i solary.  Całkowita wartość projektu to blisko 70 mln zł. Dla Gminy Tarnowskie Góry to kwota 21 661 935,36 zł, gdzie dofinansowanie wynosi 16 323 937,20 zł (dofinansowanie UE: 13 765 568,80 zł, krajowe środki budżetu państwa: 2 558 368,40 zł).

Dzięki niemu do końca listopada br. w tarnogórskich domach pojawi się 1045 instalacji OZE – w tym ogniwa fotowoltaiczne, solary, kotły na biomasę, powietrzne pompy ciepła.

Tarnogórzanie, a także mieszkańcy 10 gmin partnerskich, którzy biorą udział w projekcie, otrzymują instalacje OZE zamówione w przetargu organizowanym przez gminę i to gmina przez 5 lat po zakończeniu projektu będzie ich właścicielem. Po zakończeniu trwałości projektu instalacje zostaną przekazane na własność mieszkańcom. Mieszkańcy zapłacą tylko 30 procent kosztów instalacji

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts