spot_img

Dlaczego ratusz nie jest już podświetlany? Władze miasta odpowiadają

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Wprowadziliśmy dodatkowe oszczędności energii elektrycznej, ale też ogrzewania, gazu i wody w budynkach Urzędu Miejskiego i instytucjach miejskich. Robimy to jednak racjonalnie i nie przestajemy dbać o bezpieczeństwo.

W naszym mieście, w naszym urzędzie i placówkach miejskich od dawna obowiązuje zasada rozważnego korzystania z mediów. Dodatkowo Tarnowskie Góry – razem z grupą miast należących do Metropolii – płacą za energię elektryczną jeszcze według „przedwojennych” cen. I – dodajmy – tak będziemy płacić do końca przyszłego roku. Mimo tego Burmistrz Arkadiusz Czech zaapelował do pracowników Urzędu i placówek miejskich o oszczędności.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

W apelu o racjonalne korzystanie z energii elektrycznej, ogrzewania, gazu i wody w zajmowanych budynkach Burmistrz zwrócił uwagę m.in. na wyłączanie urządzeń elektrycznych na noc, weekend, wymianę żarówek, zamontowanie termostatów na grzejnikach, jeśli jest taka możliwość, ale też na prowadzenie edukacji ekologicznej wśród pracowników, uczniów, klientów dotyczącej oszczędzania wody, energii elektrycznej, gazu, efektywnego ogrzewania budynków.

„Dziękując Państwu za dotychczasowe działania, liczę na zrozumienie i zaangażowanie. Każda, nawet drobna, oszczędność przemnożona przez liczbę pracowników Urzędu i miejskich instytucji da z pewnością realne efekty” – zakończył Burmistrz apel do pracowników.

Dodatkowo miasto wyłączyło już dekoracyjne oświetlenie miejskich budynków. Zwracamy jednak uwagę, że tam, gdzie oświetlenie budynku zapewnia jednocześnie bezpieczeństwo przechodzących, zostało ono tylko zmniejszone – tak jest np. na budynku UM przy ul. Sienkiewicza. Bezpieczeństwo bowiem jest dla nas priorytetem!

Zrezygnowaliśmy także z tak efektownego w ubiegłych latach oświetlenia świątecznego. Będzie równie magiczne, ale w mniejszej skali, więc ekonomiczniejsze.

Wymienimy też w mieście wszystkie żarówki na energooszczędne. Rozmowy z Tauronem na ten temat zaczęliśmy już w zeszłym roku.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts