spot_img

Boiska za 15 milionów. Ich realizacja coraz bliżej!

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Start wartej ponad 15 mln zł inwestycji zakładającej powstanie przy stadionie Gwarka m.in. dwóch boisk treningowych z zapleczem coraz bliżej. Rada Miejska przyznała wczoraj na nią brakującą kwotę, umowa na prace powinna zostać podpisana w marcu.

Budowę dwóch boisk treningowych wraz z trybunami systemowymi, oświetleniem i ogrodzeniem, budynku zaplecza sanitarno–szatniowego, parkingu i drogi dojazdowej oraz wybiegu dla psów wraz z wyposażeniem i ogrodzeniem przewiduje rozstrzygnięty właśnie przetarg.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Pierwotnie przewidywano wydać na nią niespełna 15 mln zł, ale wyłoniony w nim wykonawca (jedyny, jaki się zgłosił) zaproponował nieco wyższą od przewidywanej kwotę (15,152 mln zł). Aby zamknąć postępowanie radni przyznali wczoraj na zadanie dodatkowych 250 tys. zł.

To oznacza, że droga do podpisania umowy i rozpoczęcia inwestycji stoi otworem. Na wykonanie prac wykonawca będzie miał 270 dni, co oznacza, że inwestycja gotowa będzie jeszcze w tym roku.

W ramach zadania powstaną: boisko pełnowymiarowe o sztucznej nawierzchni wraz z ogrodzeniem, oświetleniem i trybunami na ok. 300 miejsc oraz boisko o nawierzchni trawiastej naturalnej z ogrodzeniem, oświetleniem i parkingiem szutrowym. Pojawią się również budynki zaplecza sanitarno–socjalnego dla sędziów oraz grup dziecięcych i młodzieżowych.

Przewidziano także budowę dróg wewnętrznych, które skomunikują boiska. Dodatkowo inwestycja zakłada przygotowanie drugiego w mieście (pierwszy znajduje się jak na Os. Przyjaźń) wybiegu dla psów.

7,5 mln zł na przedsięwzięcie gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts