spot_img

Baza noclegowa dla uchodźców w Parku Wodnym

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

30 łóżek z materacami trafiło wczoraj do Parku Wodnego za pośrednictwem wojewody z Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych.

W sumie jest ich tam obecnie 70 – reszta pochodzi z darów i miejskich magazynów obrony cywilnej. Wkrótce, po dostarczeniu sprzętu AGD, ustawieniu ścianek działowych i innych niezbędnych do życia materiałów, na miejscu powstanie baza dla kolejnych 70 uchodźców z Ukrainy.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Na miejscu będą dla nich dostępne sanitariaty i prysznice, stołówka oraz bawialnia, a nawet izolatorium. Oprócz dwóch większych sal na miejscu czekają też na gości małe, pojedyncze i kilkuosobowe – np. dla matek z dziećmi – pokoje.

W sumie obecnie w lokalach zorganizowanych przez miasto znajduje się obecnie około 500 uchodźców, razem z przebywającymi w mieszkaniach prywatnych jest ich w Tarnowskich Górach ponad tysiąc.

W znajdującym się na Rynku punkcie informacji dla uchodźców od początku marca obsłużono 2254 osób (w tym 1111 dorosłych i 1143 dzieci). Tarnogórski Urząd Stanu Cywilnego przyznał blisko tysiąc numerów PESEL.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts