spot_img

Alarm bombowy i pożar w budynkach Urzędu Miejskiego przy Rynku

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

…na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych organizowanych przez Urząd Miasta w Tarnowskich Górach i tarnogórską Policję. W działaniach udział wzięli również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach, Straż Miejska oraz Zespół Zarządzania Kryzysowego tarnogórskiego magistratu. 

„Ładunek 23” – pod taką nazwą odbywały się dzisiaj ćwiczenia służb na wypadek wystąpienia zagrożenia w budynkach użyteczności publicznej. Tuż przed godziną 9.00 Oficer Dyżurny tarnogórskiej policji odebrał zgłoszenie, że na terenie ratusza ma znajdować się ładunek wybuchowy, który wkrótce eksploduje.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Burmistrz miasta podjął decyzję o ewakuacji budynku, a przybyli na miejsce mundurowi zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych. Policyjny pirotechnik, którego wspierał przewodnik psa do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych, sprawdzili budynek i nie znaleźli podejrzanego ładunku. 

Kilka minut przed godziną 11.00 odbyła się druga część planowanego ćwiczenia. Tym razem alarm przeciwpożarowy w budynku Urzędu Miasta przy ulicy Sienkiewicza ponownie postawił na nogi wszystkie służby. Dowodzący na miejscu zdarzenia wyznaczył strefę bezpieczną, a strażacy rozpoczęli akcję ratunkową. 

Zorganizowane ćwiczenia miały na celu sprawdzenie i doskonalenie organizacji prowadzenia działań ratunkowych wspólnie z innymi służbami, a także pracownikami urzędów na wypadek wystąpienia podobnych zagrożeń. W trakcie podsumowania dowódcy działań poszczególnych służb, a także przedstawiciele podmiotów biorących udział w ćwiczeniach wymienili swoje spostrzeżenia i pozytywnie ocenili współpracę wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie. 

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts