spot_img

Tarnogórzanin ósmy w Europie. Sukces przywieziony z Portugalii

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Erik Major 8. w Europie! Zawodnik MKS Park Wodny Tarnowskie Góry wywalczył 8 miejsce podczas rozgrywanych w Portugalii Mistrzostw Europy Juniorów w Pływaniu na Wodach Otwartych.

Debiut Erika na imprezie tej rangi można uznać za olbrzymi sukces, o czym świadczy zajęte miejsce oraz fakt jak dobrze poradził sobie z trudnymi warunkami. Lepsi od tarnogórzanina okazali się jedynie trzej Turcy, trzej Włosi oraz jeden Niemiec.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 4)

Podczas wyścigu woda miała 19*C , a w ocenie były duże fale oraz prąd wody, który powodował że poziom wody w trakcie wyścigu zmienił się o metr wysokości w pionie!

Eryk świetnie zrealizował założenia taktyczne, dobrze wystartował i utrzymywał się na początku stawki od początku wyścigu. Pokonanie 5 km składało się z 3 pętli o długości ponad 1600 m oraz 200-metrowego finiszowego odcinka do mety. Po pierwszym okrążeniu oderwała się wiodąca grupa 7 zawodników, która wypracowała około 20m przewagi. Erik płyną w towarzystwie, trzech innych zawodników z Francji, Grecji oraz Hiszpanii. Na ostatnim kole zaatakował aby finalnie dopłynąć do mety jako 8-my junior w Europie.

Trenerami Erika jest duet trenerski z Tarnowskich Gór, Sławomir i Tomasz Pąchalscy. Eryk to już czwarty tarnogórzanin, szkolony w naszym klubie, który uczestniczy w Mistrzostwach Europy w ciągu ostatnich 7 lat.

źródło: UM TG

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

Get in Touch

spot_imgspot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,911ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts